محمد صادقی

وکیل کیفری

وکیل جرایم اقتصادی و مالی

وکیل قتل

وکیل کلاهبرداری

وکیل جعل اسناد

وکیل جرایم رایانه ای

محمد صادقی

وکیل کیفری

وکیل جرایم اقتصادی و مالی

وکیل قتل

وکیل کلاهبرداری

وکیل جعل اسناد

وکیل جرایم رایانه ای

پرونده کلاهبرداری و جعل

  • وکیل: سید محمد صادقی
  • تاریخ: 1394/۱0/12
  • موکل: هدایت الله . ط
  • دسته بندی: کیفری جرایم مالی

پرونده کلاهبرداری و جعل سند رسمی

موکل دارای ملکی ارزشمند به مساحت حدودی ۴۰۰ مترمربع در منطقه نارمک تهران بود و ملک رو در رهن بانک قرار داده بود روزی بانک با من تماس میگیره مبنی بر انتقال ملک به شخص دیگر.

به اداره ثبت مراجعه میکنیم و متوجه میشیم که شخصی اقدام به انتقال غیرقانونی ملک با وکالت نامه جعلی کرده.

کیفری جرایم مالی

شکایت جعل و استفاده از سند مجعول و انتقال مال غیر و کلاهبرداری انجام میشه پرونده به دادسرا ارجاع داده میشه بعد از تحقیقات و بررسی و کارشناسی و جلب متهمین مشخص میشه فردی که دارای بنگاه املاک در منطقه بوده ملک رو شناسایی میکنه و وقتی متوجه میشه ملک خالی هست اقدام به جعل سند میکنه.

بعد از طرح شکایت و تحقیقات نهایتاً پرونده به دادگاه ارسال میشه و حکم به محکومیت جاعلین مبنی بر جعل و کلاهبرداری صادر میشه و بعد از اون ما اقدام به طرح دعوای حقوقی مبنی بر ابطال سند های جعلی و خلع ید افراد از ملک میکنیم و در نتیجه پرونده منتهی به خلع ید افرادی که ملک رو منتقل کرده بودن میشه و ملک رو به موکل برمیگردیم.

یکی از مشکلاتی که در پرونده داشتیم این بود که جاعلین ملک رو چندین مرتبه منتقل کرده بودن و نهایتاً به خاطر اینکه ملک بزرگ و ارزشمند بود اون رو به یک مدرسه اجاره داده بودند که با آموزش و پرورش هم به مشکل خوردیم.

از جهت دیگر چون در رهن بانک هم بود بانک هم مدعی بود و اعلام می کرد چرا ملکی که در رهن بانک است رو بدون اجازه منتقل کردید که نهایتاً با مذاکره با بانک این موضوع حل و فصل شد و پرونده هم اکنون خاتمه پیدا کرده.