محمد صادقی

وکیل کیفری

وکیل جرایم اقتصادی و مالی

وکیل قتل

وکیل کلاهبرداری

وکیل جعل اسناد

وکیل جرایم رایانه ای

محمد صادقی

وکیل کیفری

وکیل جرایم اقتصادی و مالی

وکیل قتل

وکیل کلاهبرداری

وکیل جعل اسناد

وکیل جرایم رایانه ای

نوشته بلاگ

وکیل رابطه نامشروع

اسفند ۲۷, ۱۴۰۱ رابطه نامشروع, مقالات
وکیل رابطه نامشروع

وکیل رابطه نامشروع

پیشنهاد می کنیم کمی وقت بگذارید و این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

در صورت هرگونه سوال راجع به رابطه نامشروع می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی دادپویان به صورت تلفنی یا حضوری مشاوره حقوقی داشته باشید.

  مشاوره حقوقی فوری  

وکیل رابطه نامشروع در تهران

دعوای روابط نامشروع دعوای پیچیده ای است که هم از لحاظ شرایط تحقق جرم و هم از لحاظ اثبات جرم دارای ویژگی های خاصی است که از عهده هر کسی بر نمی آید.
بهترین وکیل روابط نامشروع تهران کسی است که با اطلاع از قوانین و احکام مرتبط بتواند بهترین راهکار را برای دفاع از موکل خود برگزیند. بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی اگر در یک جرم روابط نامشروع و منافی عفت شاکی خصوصی وجود نداشته و ادله ای هم موجود نباشد و نیز در ملا عام هم نباشد، دستگاه قضائی حق تفتیش و پرس و جو در این دعاوی را ندارند و باید پرونده را مختومه کنند.

وکیل رابطه نامشروع

مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار چیست؟

مطابق قانون چنان چه زن و مرد نامحرمی که حداقل یکی از آن ها متاهل است، با هم رابطه جنسی (دخول) برقرار کنند در واقع مرتکب زنای محصنه یا محصن شده‌اند که مجازات آن رجم یا سنگسار است. باید توجه داشت که مجازات مرتکبی که غیر محصن باشد صد ضربه شلاق است.
مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار در صورتی که رابطه دون زنا از قبیل بغل کردن، بوسیدن از روی هوس اثبات شود به ۳۱ تا ۷۴ ضربه تا نهایتا ۹۹ ضربه شلاق محکوم می‌شود. علاوه بر این شوهر زن می‌تواند طلاق به دلیل رابطه نامشروع را نیز از دادگاه بخواهد.

آقایان باید دقت کنند که از روی شک، توهم، خیال پردازی و حساسیت‌های بیش از حد این اتهام را نسبت به همسر خود وارد نکنند چون در صورتی که نتوانند ادعای خود را در دادگاه ثابت کنند، زن می تواند طبق قانون ادعای حیثیت کند.

همچنین این موضوع که فردی به دیگری نسبت زنا یا لواط دهد طبق قانون می تواند مصداق جرم قذف نیز واقع شود و در صورتی که ادعای کسی که قذف کرده ثابت نشود برای وی مجازات در پی خواهد داشت. البته باید توجه داشت که صرف در خلوت بودن با نامحرم در قانون جرم نیست حال چه در منزل باشد یا وسیله نقلیه یا هر جای دیگر. مجازات رابطه نامشروع زن شوهر دار در صورتی که رابطه جنسی برقرار کرده باشد و همچنین رابطه از نوع زنا در دادگاه اثبات شود رجم (اعدام) خواهد بود.

  مشاوره با وکیل پایه یک  

وکیل دفاع رابطه نامشروع

در رابطه نامشروع این که شخص از خودش در محضر دادگاه چگونه دفاع نماید و چه حرفی را بزند همهگی و کوچکترین حرف او ممکن است به ضرر او تمام شود به طور مثال کاری که او واقعا انجام نداده به اشتباه حرفی بزند که برداشت بدی از آن شود لذا در اینچنین شرایط به افراد پیشنهاد می شود حتما از وجود یک وکیل زبده و حتی از مشاوره با او غفلت نکند.

وکیل دفاع رابطه نامشروع کارش دفاع از موکل خود در مورد اتهامات به او می باشد و وکیل با علم و تجربه خود به موکل خود کمک می کند که از آن مشکل رهایی یابد.

وکیل رابطه نامشروع

مشاوره رایگان وکیل رابطه نامشروع

رابطه نامشروع که خود به چند مورد تقسیم می شود و اثبات آن و در صورت یک سری از شواهد گذراندن جلسات رسیدگی در محضر دادگاه با سختی هایی رو به رو هستید لذا بهترین راه حل گرفتن وکیل یا حتی الامکان مشاوره با وکیل متخصص می باشد.
لذا در صورتی که از عهده گرفتن وکیل یا مشاوره بر نمی آیید می توانید به رایگان مشاوره با وکیل رابطه نامشروع داشته باشید، وکیل متخصص کیفری جرائم رابطه نامشروع جناب آقای سید محمد صادقی در خدمت شما هست شماره جهت تماس: ۹۱۳۰۷۸۳۱-۰۲۱

  رزرو وقت آنلاین مشاوره حقوقی  

دستمزد وکیل برای رابطه نامشروع

پرونده های کیفری و روابط نامشروع از پیچیدگی هایی برخوردار هست که فقط وکیل متخصص می تواند این گونه از پرونده ها را به سرانجام برساند و هر پرونده با توجه به شرایط افراد و انجام قرار گیری در آن جرم که آیا شخص مجرم واقعی است یا متم و به نسبت تردد و تعداد جلسات رسیدگی آن بر آورد می شود.

و نمی توان به طور قطعی مبلغ مشخصی را اعلام نمود زیرا ابتدا باید تمامی ابعاد جرم و پرونده مطالعه و تشریح شود و بعد از آن مبلغ را اعلام نمود ولیکن در کل تعرفه خاصی ندارد و معمولا به صورت توافقی بین موکل و وکیل انجام خواهد شد.

وکیل رابطه نامشروع

شکایت رابطه نامشروع چقدر طول می کشد؟

معمولا افراد برای شکایت از رابطه نامشروع ابتدا باید شکواییه را ثبت و ارسال نمایند و پس از آن بستگی به شلوغی و خلوتی شعبه ای که پرونده در آن ارجاع شده دارد و مثلا در شهر های بزرگتر این مدت طولانی تر می شود و از یک هفته تا سه ماه متغیر است.
بعد از ارجاع توضیحات شاکی و متهم گرفته می شود و در صورت صلاحدید توامان این احظارات گرفته می شود و بعد از آن قاضی در صورت صلاحدید رای را صادر می کند یا قرار منع تعقیب که در جلسه رسیدگی مشخص می شود ولیکن به گفته وکلای متخصص در این زمینه حداقل تا ۶ ماه زمان بر می باشد.

اثبات رابطه نامشروع پیامکی

رابطه نامشروع در قانون ما تعریف نشده است. لذا در تعیین مصداق باید به نص مواد قانونی و مراد و مقصود مقنن عنایت نماییم. مطابق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات، هر گاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل و مضاجعه شوند، به شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و توسعه ارتباطات فردی در فضای مجازی، از طریق نرم افزارهای پیام رسان اجتماعی از قبیل واتساپ، تلگرام و غیره سوالی که مورد توجه است این می‌باشد که آیا ارتباط پیامکی، میان زن و مرد نامحرم، عنوان رابطه نامشروع دارد یا خیر و چگونه می‌توان جرم رابطه نامشروع از طریق ارسال پیامک و زنا به وسیله پیامک را اثبات کرد.

با توجه به این که در نظام حقوقی کشور ایران که بر پایه شرع مقدس اسلام می‌باشد، اصولا پیامک از ادله اثبات دعوا نمی‌باشد و اثبات رابطه نامشروع از طریق فضای مجازی و ارسال پیامک، به راحتی امکان نخواهد داشت، زیرا که پیامک صرفا یک اماره می‌باشد که موجب حصول علم قاضی به ارتکاب جرم می‌گردد ولیکن در پذیرش آن‌ها، الزامی وجود ندارد. با این وجود می‌توان با استفاده از متن پیامک‌ ها، برای اثبات رابطه نامشروع پیامکی، جهت حصول علم قاضی کمک گرفت زیرا که قاضی، با مشاهده و مطالعه متون و محتوای پیامک‌ها، به غیر اخلاقی و غیر شرعی بودن رابطه میان زن و مرد نامحرم، عالم می‌گردند.

لازم به ذکر است استعلام و اخذ پرینت متن پیام‌های برنامه های پیام رسان در فضای مجازی (از قبیل واتساپ و تلگرام) برای اثبات رابطه نامشروع تابع قواعد ویژه‌ای می‌باشد.

برای استعلام پرینت پیامک‌ها، نیازمند دستور مستقیم مقام قضایی می‌باشد و برای استعلام پیام‌های برنامه‌های پیام رسان، از طریق پلیس فتا انجام می‌گردد که اغلب شاکی در ابتدای شروع به شکایت با پرینت اسکرین شات گرفته شده از متن پیامک شکایت خود را شروع می‌کند.

وکیل رابطه نامشروع

نمونه رای رابطه نامشروع پیامکی

شاکی: آقای ….. با وکالت …… به نشانی ………….

متهمین: ۱- خانم …….. با وکالت ………. به نشانی …………….
۲- آقای …….. به نشانی ……………

اتهام: رابطه نامشروع یا عمل منافی عفت (غیر از زنا)

دادگاه با بررسی اوراق و محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و با استعانت از خداوند متعال به شرح آتی مبادرت به رای می نماید.

«رای دادگاه»

به موجب کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۱۸ تهران ۱- خانم …… فرزند ……… متاهل فاقد سابقه کیفری با وکالت …….. ۲- آقای ……… فرزند ……… ۲۸ ساله مجرد فاقد سابقه کیفری متهمند به ارتباط نامشروع غیر زنا موضوع شکایت آقای …….. با وکالت……….. دادگاه با عنایت به شکایت شاکی، اظهارات شهود، اقرار صریح متهم ردیف دوم و دفاعیات متناقض و بلا وجه متهم ردیف اول و همچنین ملاحظه سی دی ضبط شده از ارتباط تلفنی متهمین و پیامک عدم توجیه اخلاقی و منطقی بر مجاز بودن چنین ارتباطی فی ما بین متهمین و سایر قرائن و امارات منعکس در پرونده ضمن عدول از اتهام مندرج در کیفرخواست اتهان متهمین را منطبق با فعل حرام دانسته و مستندا به ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی و رعایت ماده ۲۲ قانون مذکور هریک از متهمین را به تحمل ۹۹ ضربه شلاق تعزیری محکوم می نماید. رای صادره حضوری ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در محاکم محترم دادگاه تجدیدنظر استان می باشد.

آیا رابطه نامشروع باعث اخراج می شود؟

در مورد این موضوع باید گفت که ابتدا باید دید که رای به اثبات رابطه نامشروع به صورت قطعی صادر و اجرا شده است یا خیر و چنانچه شما از کار اخراج شده باشید ولیکن رای قطعی نشده باشد و تبرعه شده باشید می توانید به کار برگردید.
ولیکن بعضی از ارگان ها و شرکت ها اساس نامه و شرایط خودشان را دارند که برای این کار شخص را اخراج می کنند. و باید به قوانین و اساس نامه آن مجموعه رجوع کرد و دید چه قوانینی را لحاظ کرده اند.

پیشنهاد ما به شما قبل از هر اقدام حقوقی یا کیفری، مشاوره رایگان با وکلای پایه یک دادگستری است که تا قبل از گرفتار شدن در دام حقوقی یا کیفری، بتوانید راه حل مناسبی را پیدا کنید. بهترین گزینه برای مشاوره حقوقی رایگان، وکیل آنلاین است.

  رزرو وقت آنلاین مشاوره حقوقی  

برچسب ها:
نوشته های مرتبط
وکیل ضرب و جرح
وکیل ضرب و جرح

وکیل ضرب و جرح امروز با یکی دیگر از مقاله های حقوقی با عنوان وکیل ضرب و جرح آشنا شوید….

وکیل مشروبات الکلی

وکیل مشروبات الکلی جهت آموزش آشپزی یا طراحی سایت تهران میتوانید به سایت امیر هاشمی مراجعه کنید. پیشنهاد می کنیم…

درج دیدگاه